Новини шкільної бібліотеки

 

Бібліопоседеньки «Цікавинки про книги»

Учні 3-А з користю відвідали Центральну бібліотеку для дітей. З Юлією Близнюк діти познайомились з книжковими новинками у читальному залі для молодших школярів, відвідали Майстерню саморобкіна та Іграшковий театр.

На бібліопоседеньках «Цікавинки про книги» діти здійснили віртуальну подорож до типографії та дізнались про тонкощі кожного етапу створення нової книги і людей, професії яких, залучаються до її створення. Також колегіанти розповіли ведучій про правила поводження з книгами.

Але ж як без розваг! Діти із задоволенням взяли участь у конкурсах «Комплімент книзі», «Булька». Спробували себе в ролі акторів в конкурсі «Юних читачів».

А найбільше веселощів було під час конкурсу «Парашут настрою». Цей різнобарвний парашут створив атмосферу єдності маленької шкільної сім'ї, чого так не вистачає нашим діткам під час дистанційного навчання.Скорботна пам'ять поколінь

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років проходять під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо".

Щоб вшанувати пам'ять жертв сталінського режиму, учні 8-А класу відвідали історичний екскурс « Скорботна пам'ять поколінь». Екскурсовод Лариса Василівна розповіла дітям, як трагічні події 30-х років переживала Смілянщина, ознайомила колегіантів з рукописами земляків-свідків тих подій.

Діти з сумом занурились в трагічні події минулих років, адже і сьогодні, на власні очі, спостерігають, як росіяни застосовують геноцидні практики проти України.

Без минулого немає майбутнього

Учні 3-А класу відвідали Смілянський краєзнавчий музей та дізналися, невідомі їм факти, з історії рідного міста. У минулому, завдяки родючим г’рунтам та вигідному місцезнаходженню в географічному центрі України, наша Сміла завжди була потужним містом, торгівельним та промисловим осередком, чим і притягувала до себе грошовитих землевласників. Вагомий внесок в розвиток міста зробив граф Бобринський. Цьогоріч нашому давньому місту виповнилося 625 років.

На завершення діти долучилися до обговорення виставки «Історія виникнення ляльки-мотанки», з облаштуванням якої допомогли наші місцеві майстри.

Недаремно вчить нас народна мудрість: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».


Відроджені традиції

Водохреще – свято, що завершує зимову казку і є останнім у зимовому циклі народних свят.

Учні 6-А класу завітали на народознавчу годину «Водохреще: історія свята та традиції відзначення» до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої.

Валентина Єфремова занурила учнів в атмосферу свята Водохрещі. Діти дружньо обговорювали історію виникнення свята і традиції його відзначення в різних регіонах України. Учні дослідили, що прикрашання ємностей для свяченої води - не вплив сьогодення, а давня традиція.

Під час майстер-класу з Аллою Гончаренко діти старанно декорували ємності для цілющої води, і кожен створений виріб був особливий і неповторний.


Разом до перемоги!

Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до перемоги!» Соборність передбачає не лише пам'ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої праці  заради майбутнього. Учні 8-А, 9-А та 9-Б класів вирішили долучитися до кампанії і зробити свій вклад для якнайшвидшої перемоги.

Ведучі заходу Анна Бедзай та Вікторія Карпань ознайомили колегіантів з інформаційними матеріалами та розповіли про історію цього свята. Учні передивились відеоролик «В єдності – сила!»

Алла Гончаренко, завідувачка шкільної бібліотеки, провела майстер-клас з виготовлення окопних свічок «Вогник перемоги!»

 Натхненні діти символічно виготовили 24 окопні свічки для наших захисників. Колегіанти впевнені, що кожен вогник перемоги допоможе нашим відважним воїнам-захисникам побороти цю темряву свавілля і жорстокості, яка захопила нашу рідну Україну!


Немає коментарів:

Дописати коментар