Новини шкільної бібліотеки


Герої не вмирають

До дня Захисників і Захисниць, учні 6-Б класу у шкільній бібліотеці оформили куточок «Шани і вдячності». Діти вшанували випускника нашої школи – Ігоря Мельника, щоб майбутні школярі знали героя, який віддав своє життя за наше світле майбутнє!



Мельник Ігор Олегович

 (09.06.1988 – 07.12.2022)

Мельник Ігор Олегович – капітан поліції, старший інспектор відділу вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Загинув 7 грудня 2022 року, виконуючи службовий обов’язок із проведення стабілізаційних заходів на деокупованих територіях у Херсонській області.

Мельник Ігор Олегович народився 9 червня 1988р. у місті Смілі Черкаської області.

У 2005 році закінчив навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№3 – колегіум» і вступив до Харківського національного університету внутрішніх справ, який закінчив у 2010 році  за спеціальністю «правознавство».

У 2012р. призначений на посаду дільничого інспектора Корсунь-Шевченківського районного відділу. Працював у Смілянському районному відділі поліції на посадах експерта-криміналіста, начальника сектору кадрового забезпечення, керівника сектору реагування патрульної поліції.

У 2019 році Ігорю Мельнику було присвоєно звання капітана.

Із 2021 року Ігор Мельник починає працювати у вибухотехнічній службі ГУНП в Черкаській області на посаді старшого інспектора.

Із перших днів війни черкаські вибухотехніки працювали на окупованих територіях, розміновуючи населені пункти, ліси, поля та інфраструктуру від залишених ворогом боєприпасів. У складі зведеного загону був і Ігор Мельник.

7 грудня 2022р. група вибухотехніків вирушила на чергове завдання.  Неподалік села Федорівка, що на Херсонщині, проводилася операція по вилученню вибухових речовини. Під час роботи Ігор разом з колегами підірвався на каскаді ворожих мін.

Ігор Олегович Мельник нагороджений відзнакою Президента України - орденом «За мужність  ІІІ ступеня» (посмертно).

Щирий, привітний, ерудований, турботливий… Ігор був відкритим, любив життя, любив країну, в якій народився та виріс, мріяв про щасливе і мирне життя, мав багато друзів…

У Ігоря залишилася мама і дружина. Похований  Герой на Алеї Слави у рідній Смілі.



Митець слова і душі

28 вересня ми відзначаємо 105 річницю з дня народження Василя Сухомлинського. З цієї нагоди учні 8-Б класу, що входять до активу шкільної  бібліотеки, оформили книжну виставку «Митець слова і душі».



Діти України за мир у всьому світі

З нагоди Міжнародного дня миру учні 2-А класу завітали до шкільної бібліотеки. Година спілкування «Діти України за мир у всьому світі» відбулася в онлайн форматі.

На зустрічі учні дізналися про історію виникнення цього важливого дня.  Діти взяли участь в онлайн читаннях віршів про мир, активно відповідали на запитання вікторини та розгадували ребуси-прислів'я.

Білі голуби на прапорі України стали меседжем якнайшвидшої перемоги для кожного українця.




Родзинки нашого міста

Захопливу пішохідну екскурсію «Родзинки нашого міста» провела екскурсовод Смілянського краєзнавчого музею для учнів 8-А класу. Лариса Василівна  Петрушевець розповіла дітям про цікаві факти з історії нашого міста, відомих смілян та меценатів.

Під час прогулянки учні разом з класним керівником, Інною Володимирівною Галетою, відвідали історично значущі місця рідного міста. Особливо заворожив юних смілян краєвид з найвищої точки  Сміли. Радісні діти зробили чудові селфі на згадку.







Літо прийшло - трави у вінок сплело

 На зелених лугах Паланки учні 8-Б класу провели народознавчу годину "Літо прийшло - трави у вінок сплело" для учнів 4-Б класу. Ведучі з дітьми досліджували  історію виникнення українського віночка та його значення в житті українців.

Діти активно відповідали на запитання вікторини «Квіти-символи». Також старшокласники показали майстер-клас і розповіли про способи плетіння вінків.

На завершення ведучі та учасники заходу з веселим гомоном грали у рухливі ігри.


Краєзнавча розвідка

До Міжнародного дня пам'яток та визначних місць і Дня пам'яток історії та культури України учні 5-В класу з класним керівником Ольгою Бугаєнко завітали до Центральної бібліотеки для дітей.

Цьогоріч в Україні відзначають 130-річчя з часу відкриття Трипільської культури археологом Вікентієм Хвойкою. Разом з ведучою заходу Оксаною Гончар діти здійснили краєзнавчу розвідку «Трипілля: далеке і близьке». В ході історичної розвідки учні познайомились з Трипільською культурою, її побутом та звичаями.

Запрошена Тетяна Антоневич, керівник гуртка геологічного краєзнавства, ознайомила учнів з роботою гуртка та розповіла, як юні краєзнавці досліджують мінеральні скарби рідного краю, вивчають рельєф і природні родовища Черкащини та України, зокрема і Трипілля.

Діти розглянули книжкову виставку, яка допоможе бажаючим ще ближче познайомитись з побутом і традиціями трипільців.





Великодній подарунок

Справжнім Великоднім подарунком для учнів 3-Б  і 5-Б класів стали отримані книги та листівки від української письменниці і художниці Лани Ра.

Радісні діти з захопленням розглядали яскраві примірники книг «Щоденник котячих мандрів», «Професіонали», «Як розвіяти самотність» з авторгафом та особистими побажаннями від письменниці.






Творчий феномен Олексія Пухного

Творчі учні 6-А,  6-Б, 7-А, 7-Б та 10-ого класів завітали до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої на імідж-коктейль «Творчий феномен Олексія Пухного». Гостями заходу також були Анатолій Горбівненко та Вікторія Синаєвська.

Діти разом з ведучою заходу Валентиною Єфремовою занурились у мелодійний світ поезії автора. Олексій Пухний розповів їм про свій життєвий та творчий шлях. Юних слухачів особливо зацікавила історична поема «ДЗВЕНИСМІЛА», в основі якої покладено минуле краю.

Вікторія Синаєвська зі своїм творчим колективом порадувала запрошених, виконавши пісню на слова Олексія Пухного «Прийди».



Сімейний майстер-клас

Незважаючи на похмуру погоду, під час весняних канікул учні 3-А класу з класним керівником Ольгою Чорнобай та завідувачкою шкільної бібліотеки Аллою Гончаренко завітали на майстер-клас з виготовлення Великоднього яйця до Центральної бібліотеки для дітей.

Ведуча заходу Юлія Близнюк занурила учнів в історію виникнення Великоднього свята. Майстриня Ольга Кондратенко розповіла дітям про послідовність виготовлення Великоднього яйця та секрети створення гарного виробу.

Захоплені діти намагалися старанно виконували всі етапи виготовлення виробу та прислухатися до порад майстрині.

Батьки, що очікували дітей, приєдналися до майстер-класу і підтримали своїх діточок.

Щирий, дружній гомін та  час, проведений разом з батьками, лишаться приємним, теплим спогадом  у дитячій душі.





Дитяча поезія

На літературній зустрічі «Дитяча поезія» до 4-А класу завітала письменниця і поетеса Ольга Гопанчук.

Наша землячка нещодавно видала три книги «Дзеркальний рік», «Сховалося дитинство в будяках» та «Виспівана пісня минулого».

Найбільше захопила учнів дитяча збірка «Сховалося дитинство в будяках». Разом з класним керівником Ольгою Стеценко діти підготували виразне читання вже улюблених віршів, а ще їм було цікаво спілкуватися з авторкою книги. Юні читачі цікавились творчим шляхом письменниці, ідеями до написання творів та історією цієї дитячої збірки.

Ольга Гопанчук подарувала шкільній родині декілька  книг «Сховалося дитинство в будяках», щоб діти могли насолоджуватись читанням щирих і повчальних творів.                                                                                 

Цікаві! Яскраві!

До Всеукраїнського тижня дитячого читання шкільна бібліотека школи №3-колегіуму отримала від першого видавця дитячих коміксів українською мовою в подарунок дві книги: Брижіт Лучані і Ев Тарле «Історії старого дерева. Разом ми сім'я», Джеронімо Стілтон «Репортер. Операція Шуфонфон».

Шкільний бібліотекар, Алла Гончаренко, для учнів 3-Б класу провела годину читання «Цікаві та яскраві комікси». Переглядаючи презентацію, діти дізналися про історію виникнення коміксів, труднощі створення та перекладу, а також про користь від читання коміксів.

Дітей дуже захопило читання коміксів у класі. Тому учні 3-Б класу з класним керівником Ольгою Бурською вирішили продовжити читання коміксів вдома, взявши участь у буккросінгу «Передай комікс однокласнику».



Моя країна – Україна!

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання учні 5-Б класу з класним керівником Сергієм Мачуським завітали до Центральної бібліотеки для дітей.

Діти зустрілися в онлайн-форматі з відомою дитячою письменницею та художницею – Ланою Ра. Ведучі заходу Юлія Близнюк та Оксана Гончар познайомили дітей з творчістю письменниці. Авторка презентувала дітям свої нові видання: «Щоденник котячих мандрів. Моя країна – Україна», «Професіонали», «Як розвеселити самотність».

Під час дружньої бесіди юних  читачів зацікавила  книга «Щоденник котячих мандрів. Моя країна – Україна». Ця книга з яскравими ілюстраціями допоможе учням вивчати історію України захопливо і цікаво.                                                                                                               

 


Герої нескореної країни

Від 2017 року в Україні щороку 14 березня відзначають День українського добровольця.

З цієї нагоди учні 7-Б класу завітали на годину мужності «Герої нескореної країни». Захід проведено в форматі онлайн в Публічній бібліотеці імені Олени Журливої. Валентина Єфремова, завідувачка юнацьким відділом, розповіла дітям про історичні події, пов'язані з цим днем.

На онлайн-зустрічі діти познайомились з нашим земляком, добровольцем 158 батальйону ТРО міста Сміли – Костянтином Івановичем Синьогубом. Учні були вражені мужністю, відкритістю та оптимізмом воїна. Діти  невимушено спілкувалися з добровольцем. Особливо зацікавила дітей розповідь про хвостатого побратима, якого захисник привіз у рідну Смілу з війни.

Наприкінці зустрічі діти привітали Костянтина Івановича і подякували добровольцю за оборону і захист рідної країни.

 




Могутнє слово Кобзаря

Щороку у березні ми вшановуємо пам'ять генія і пророка українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди учні 6-А, 6-Б та 6-В класів змагалися у вмінні декламувати вірші Тараса Шевченка у поетичному батлі «Могутнє Слово Кобзаря».

Ведучі заходу,  Поліна Карпань та Юліана Безсмола, учениці 8-А класу, повідали учасникам про нелегку долю генія нашого народу та ознайомили учнів з книжковою виставкою «Стежинами Великого Тараса».

Суддівська команда у складі: Шевченко Жанни Володимирівни і Павлик Світлани Дем'янівни, вчителів української мови і літератури, та Гончаренко Алли Миколаївни, завідувача бібліотеки, відзначила талановитих та обдарованих дітей.
За підсумкам, у поетичному батлі «Могутнє слово Кобзаря», перше місце отримала Єлизавета Бондар, учениця 6-Б класу. Учні: Владислава Безугла (6-А клас), Радомир Мельник (6-А клас), Дмитро Гахун (6-Б клас),  Єлізавєта Супрун (6-Б клас) – посіли другі місця. Вероніка Голік (6-А клас), Даря Криниця (6-А клас), Андрій Кружевий (6-А клас), Валерія Хільченко (6-А клас), Вероніка Шпак (6-А клас), Олеся Вовк (6-В клас),  Артем Глухов (6-В клас), Вероніка Вороніна (6-А клас), Єва Шумейко (6-А клас) – отримали треті місця






Син України

 Напередодні  Всесвітнього дня письменника учні 4-В класу завітали до Центральної бібліотеки для дітей та занурились у Літературно-мистецьку подорож за книгою Валентина Отамановського «Син України».

Валентин Отамановський, наш видатний земляк, народився у селі Мала Яблунівка. У цьому році, 26 лютого виповнюється 130 років від дня народження Отамановського Валентина Дмитровича – українського історика, бібліографа, перекладача, краєзнавця, автора більш як 50 наукових праць, «батька історії Вінниці», автора першого в Україні історико-правового дослідження міста, громадського та політичного діяча, засновника «Братства самостійників», депутата Української Центральної Ради, учасника бою під Крутами.

Наш земляк все своє життя вболівав за долю рідної України, через це і став жертвою сталінського терору. Тому учні 4-В класу розпочали свою літературно-мистецьку подорож, декламуючи вірші про Україну, а гості зі Смілянської дитячої школи мистецтв заспівали українських пісень.

Разом із Юлією Близнюк та Юлією Харченко діти подорожували життєвим шляхом та «українською робінзонадою» Валентина Отамановського. Учні з цікавістю досліджували карту подорожей козака Миколи.

На завершення подорожі діти отримали жовто-блакитні солодкі сюрпризи, як символ віри в нашу перемогу.


https://www.facebook.com/100083195295938/posts/pfbid02dyzgKLDvqrCNvGVDqhpdkjaJZ5kAtMEjsbTq2mTyQNNd5X6v5JypwPp88x1FWnB9l/?sfnsn=mo

https://www.facebook.com/100063725282533/posts/pfbid02ciw8fJoZok38baVbuTA29ydWZ1sS3BJHxcCmZ2k5AERJYi7osN8rp3rzzGYPxPtnl/?sfnsn=mo

Мовознавчий гравікон

Щороку 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

З нагоди цього свята учні 6-Б класу завітали на гостини до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої. Валентина Єфремова повела учнів стежками мовознавчого гравікону «Відчуй смак рідної мови». Діти з цікавістю розгадували мовознавчі загадки та демонстрували свої знання рідної мови у іграх «Мовні цікавинки», «Прямо та влучно», «Словникар», «Слово про слово». Також учні ознайомились з книжковою виставкою.

На завершення шанувальники рідної мови декламували вірші про мову.





 

Справжні патріоти

Учні 4-В і 5-А класів завітали до Центральної бібліотеки для дітей на інтерв'ю для телестудії Тясмин.

 У ці пам'ятні дні для українців, діти розмірковували над питанням: "Хто для мене справжній патріот?" Учні висловлювали свої роздуми та декламували вірші про справжніх синів України.




Янголи пам'яті

Учні 11 класу завітали до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої на годину пієтету «Янголи пам'яті», присвячену Дню пам'яті Героїв Небесної сотні. З Валентиною Єфремовою колегіанти обговорювали хронологію подій від Революції Гідності до сьогодення.  

Учні відвідали Пам'ятний Хрест Героям Небесної Сотні та Землякам, які загинули в зоні АТО. Діти запалили вогники пам'яті, поклали скорботних янголів і вшанували полеглих Героїв хвилиною мовчання. 







Безпечний інтернет

 

До Дня безпечного Інтернету учні 5-В класу вирішили перевірити свої знання з Інтернет-безпеки. Діти пригадали користь і шкоду від користування Інернетом, переглянувши відеоролик «Безпека в Інтернеті для учнів». Також колегіанти взяли участь у квесті «Безпечний Інтернет» та підсумували свої знання, погравши в рухливу гру «Тенета Інтернету».


 



Безпека в інтернеті


Щодня дорослі і діти користуються Інтернет-мережею. Та дуже важливо, щоб діти усвідомлювали і знали правила безпеки користування Інтернетом.

Напередодні, до Дня безпечного Інтернету, учні 5-Б класу завітали до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої на годину спілкування "Безпека в Інтернеті". Під час години спілкування з Валентиною Єфремовою діти жваво обговорювали користь та небезпеку, яка чатує на них в Інтернеті. Особливо цікаво було дітям визначити особисту залежність від Інтернету за допомогою тесту.

На завершення години спілкування Алла Гончаренко провела учням майстер-клас з виготовлення стрибаючих оригамі. Діти виготовляли стрибаючу іграшку-антистрес та дарували кожній іграшці свою особливу посмішку. 




Справжні борці вогняної стихії

Наші мужні пожежники запросили учнів 3-Б класу на екскурсію до Пожежно-рятувальної частини.

Діти з захопленням слухали про напружену роботу пожежників та ставили багато питань. Дуже хотілося всім учням відчути себе  справжніми борцями вогняної стихії.

Також діти ще раз пригадали правила пожежної безпеки.

 






Інтерв'ю

Справжні юні зірки навчаються в 4-Б класі. Активних читачів запросили до Центральної бібліотеки для дітей дати інтерв'ю місцевому телебаченню. Діти, відповідаючи на запитання: «Яку рису характеру я ціную в людях?», висловлювали свою думку щодо найкращих людських чеснот.

https://fb.watch/ioLJfuSGj4/




Бібліопоседеньки «Цікавинки про книги»

Учні 3-А з користю відвідали Центральну бібліотеку для дітей. З Юлією Близнюк діти познайомились з книжковими новинками у читальному залі для молодших школярів, відвідали Майстерню саморобкіна та Іграшковий театр.

На бібліопоседеньках «Цікавинки про книги» діти здійснили віртуальну подорож до типографії та дізнались про тонкощі кожного етапу створення нової книги і людей, професії яких, залучаються до її створення. Також колегіанти розповіли ведучій про правила поводження з книгами.

Але ж як без розваг! Діти із задоволенням взяли участь у конкурсах «Комплімент книзі», «Булька». Спробували себе в ролі акторів в конкурсі «Юних читачів».

А найбільше веселощів було під час конкурсу «Парашут настрою». Цей різнобарвний парашут створив атмосферу єдності маленької шкільної сім'ї, чого так не вистачає нашим діткам під час дистанційного навчання.



Скорботна пам'ять поколінь

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років проходять під гаслом "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо".

Щоб вшанувати пам'ять жертв сталінського режиму, учні 8-А класу відвідали історичний екскурс « Скорботна пам'ять поколінь». Екскурсовод Лариса Василівна розповіла дітям, як трагічні події 30-х років переживала Смілянщина, ознайомила колегіантів з рукописами земляків-свідків тих подій.

Діти з сумом занурились в трагічні події минулих років, адже і сьогодні, на власні очі, спостерігають, як росіяни застосовують геноцидні практики проти України.





Без минулого немає майбутнього

Учні 3-А класу відвідали Смілянський краєзнавчий музей та дізналися, невідомі їм факти, з історії рідного міста. У минулому, завдяки родючим г’рунтам та вигідному місцезнаходженню в географічному центрі України, наша Сміла завжди була потужним містом, торгівельним та промисловим осередком, чим і притягувала до себе грошовитих землевласників. Вагомий внесок в розвиток міста зробив граф Бобринський. Цьогоріч нашому давньому місту виповнилося 625 років.

На завершення діти долучилися до обговорення виставки «Історія виникнення ляльки-мотанки», з облаштуванням якої допомогли наші місцеві майстри.

Недаремно вчить нас народна мудрість: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».


Відроджені традиції

Водохреще – свято, що завершує зимову казку і є останнім у зимовому циклі народних свят.

Учні 6-А класу завітали на народознавчу годину «Водохреще: історія свята та традиції відзначення» до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої.

Валентина Єфремова занурила учнів в атмосферу свята Водохрещі. Діти дружньо обговорювали історію виникнення свята і традиції його відзначення в різних регіонах України. Учні дослідили, що прикрашання ємностей для свяченої води - не вплив сьогодення, а давня традиція.

Під час майстер-класу з Аллою Гончаренко діти старанно декорували ємності для цілющої води, і кожен створений виріб був особливий і неповторний.






Разом до перемоги!

Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до перемоги!» Соборність передбачає не лише пам'ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої праці  заради майбутнього. Учні 8-А, 9-А та 9-Б класів вирішили долучитися до кампанії і зробити свій вклад для якнайшвидшої перемоги.

Ведучі заходу Анна Бедзай та Вікторія Карпань ознайомили колегіантів з інформаційними матеріалами та розповіли про історію цього свята. Учні передивились відеоролик «В єдності – сила!»

Алла Гончаренко, завідувачка шкільної бібліотеки, провела майстер-клас з виготовлення окопних свічок «Вогник перемоги!»

 Натхненні діти символічно виготовили 24 окопні свічки для наших захисників. Колегіанти впевнені, що кожен вогник перемоги допоможе нашим відважним воїнам-захисникам побороти цю темряву свавілля і жорстокості, яка захопила нашу рідну Україну!







Пам'ятай Героїв Крут

Напередодні, до Дня пам'яті Героїв Крут, учні 9-А та 9-Б класів завітали до Публічної бібліотеки імені Олени Журливої на годину мужності "Пам'ятай Героїв Крут".

Юні колегіанти дослідили події під Крутами через призму сьогодення. Також учні дізналися про участь в бою за майбутнє нашого земляка з Яблунівки - Валентина Отамановського.






Пам'ять не знає сивини

До Дня визволення міста Сміли та Смілянського району від нацистських загарбників учні 6-Б класу завітали до Смілянського краєзнавчого музею на годину спілкування «Пам'ять не знає сивини».

Діти з сумом слухали про захоплення рідного міста ворожими військами, чорні дні окупації та знищення всієї інфраструктури нашого міста.  Колегіанти порівняли події минулого і сьогодення: нині, як і під час Другої світової війни, сміляни боронять свою рідну землю від окупантів.










Немає коментарів:

Дописати коментар