Місячник шкільної бібліотеки


 ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МІСЯЧНИКА

ЗАВІДУВАЧА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ НВК „ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №3-КОЛЕГІУМУ” ПІД ГАСЛОМ

«В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА,

НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»

№ п\п

Тематика                                         

Дата          

Відповідальний

1

Відкриття місячника шкільної бібліотеки під гаслом  «В нас єдина мета – Україна свята!». Виставка-подорож «Тарасові шляхи».

03.10.22р.

Бібліотекар

2

Бесіда «Збережемо підручники!» (дистанційно)

04.10.22р.

Бібліотекар, класні керівники

3

Акція «Здай російську книгу – підтримай ЗСУ!»

05.10.22р.

Бібліотекар, класні керівники

4

Книжкова виставка «Черкащина – серце України!»

06.10.22р.

Бібліотекар

5

Зустріч учнів 9-Б класу з колективом комунального  підприємства  «Медіа-центру», презентація книги «Сміла: вулиці, площі, бульвари» (спільно з  бібліотекою ім.О.Журливої).

07.10.22р.

Бібліотекар,

класний керівник 9-Б класу

6

Дослідження учнями 5-Б класу української  поштової марки  та створення відео ролику «Наша українська поштова марка» до Всесвітнього дня поштового звʼязку.

10.10.22р.

Бібліотекар,

класний керівник 5-Б класу

7

Екскурсія до шкільної бібліотеки учнів 1-их класів. Перегляд кижкових виставок «Запрошуємо першокласників» і «Читаємо з усмішкою».

11.10.22р.

Бібліотекар, класні керівники

8

Шкільний фотофестиваль «Смілянщина чарує різнобарвʼям»

12.10.22р.

Бібліотекар, класні керівники

9

 Героїко патріотична година «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення» до  Дня українського козацтва  та Дня захисників і захисниць України (спільно з  бібліотекою ім.О.Журливої).

 

13.10.22р.

Бібліотекар,

класний керівник 5-А класу

№ п\п

Тематика                                          

Дата         

Відповідальний

10

Книжкова виставка «Колоритний світ українських традицій і звичаїв святкування» до Дня Покрови.

17.10.22р.

Бібліотекар,

бібліотечний актив

11

Екскурсія до Публічної бібліотеки ім.О.Журливої учнів 5-их класів «Незвіданий світ книг».

18.10.22р.

Бібліотекар, класні керівники

12

Виставка-перегляд «Поети і письменники Черкащини».

19.10.22р.

Бібліотекар

13

Книжкова виставка «На крилах казки»

20.10.22р.

Бібліотекар

14

Казковий дивограй «Суперсила українського народу в прадавніх казках». Майстер-клас з виготовлення закладинок з використанням патріотичних кольорів та української символіки.

21.10.22р.

Бібліотекар,

класовод 1- Б класу

15

Виставка-перегляд книги про розмаїття та рівність «Світ без меж».

24.10.22р.

Бібліотекар

16

 

 

Зустріч з письменником Олександром Горшковим – земляком і патріотом та обговорення першого україномовного роману.

25.10.22р.

Бібліотекар,

класні керівники

17

 

Підбиття підсумків шкільного фотофестивалю «Смілянщина чарує різнобарвʼям»

27.10.22р.

Бібліотекар,

класні керівники

18

Підбиття підсумків акції «Здай російську книгу – підтримай ЗСУ!»

28.10.22р.

Бібліотекар,

класні керівники

19

Завершення місячника шкільної бібліотеки. Підведення підсумків.

 

31.10.22р.

Бібліотекар

Завідувач

шкільною бібліотекою                                       Алла Гончаренко


             Акція «Здай російську книгу – підтримай ЗСУ!»

     В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в  школі проведено акцію «Здай російську книгу – підтримай ЗСУ». Головна мета акції – підтримати Збройні сили України, а також допомогти у збереженні навколишнього середовища, зокрема дерев,  та зменшити викиди у повітря шкідливих речовин.

   До збору російських книг на макулатуру долучилися і учні, і вчителі. Єднаючись, ми – українці показуємо свою міць і силу. Адже, пам'ятаємо, що дорогу танкам і бомбам – прокладено книжками.

 Книжкові виставки

    В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в приміщенні бібліотеки школи оформлено книжкові виставки методичної літератури: «Нова українська школа. Порадник для вчителя» та «Нова українська школа. Методика навчання шкільних дисциплін». А також для заохочення до читання школярів діють виставки: «Читаємо з усмішкою»,  «На крилах казки», «Запрошуємо першокласників»,  «Колоритний світ українських традицій і звичаїв святкування», «Поети і письменники Черкащини», «Тарасові шляхи», «Черкащина – серце України».


     Сміла: вулиці, площі, бульвари

       Сміла – це частинка душі кожного смілянина. Проходячи неодноразово вулицями рідного міста, ми, на жаль, не завжди знаємо історію назв вулиць, площ та бульварів.

  У 2016 році у нашому місті розпочався процес перейменування вулиць. І щоб зберегти історію нашого міста і донести до смілян багато важливих маловідомих історичних фактів, комунальне підприємство «Медіа-центр» провело титанічну роботу, результатом якої стала книга «Сміла: вулиці, площі, бульвари». 

      Цими осінніми чудовими днями автори презентували своє дітище і передали скарби історії міста Сміли теперішнім і наступним поколінням.
 Казковий дивограй

Казка -це душа народу. Українська народна казка – це джерело, яке дає силу кожній дитині відчувати себе важливою частинкою нашої незламної України. Наша казка вчить добра, мудрості, поваги, любові, співчуття. Казка дає можливість пізнавати побут, звичаї та традиції українського народу.

Учні 1-Б класу відвідали «Казковий дивограй» у шкільній бібліотеці та показали, відповідаючи на питання «Казкової вікторини», що вони -  справжні знавці народних казок. Діти відчули себе акторами у ляльковому театрі. Вони вправно виготовляли закладинки для книг з використанням патріотичних кольорів та символіки.

А на завершення - школярі обрали книги для читання за власними вподобаннями. Ось такий він «Казковий дивограй»!Пізнаємо світ медіапрстору

До Дня української писемності та мови бібліотека школи поповнилась новим виданням. Колектив комунального підприємства «Медіа-центр» ТРС «ТЯСМИН» подарував юним колегіантам книгу «Сміла: вулиці, площі, бульвари».  Розглядаючи книгу,  діти з подивом впізнали бруківку-рушничок та квітуючі чорнобривці свого шкільного подвір'я.

Юлія Харченко, журналістка з великим досвідом, провела для учнів 7-А класу екскурсію і показала невідомі для телеглядачів і радіослухачів етапи роботи телерадіостудії.

 Зацікавлені діти побували у справжній телестудії та отримали майстер-клас із відеозйомки. Учні спробували себе в ролі телеоператорів та ведучих, а також дізналися секрети монтажу.

 Діти завітали на запис радіопрограми «8 причин говорити українською» та познайомились з авторкою і ведучою програми Валентиною Єфремовою. Школярі відчули себе радіоведучими та дізнались тонкощі запису радіопередач.

Цікавий досвід телерадіосвіту та море позитивних вражень можливо підкажуть комусь із школярів напрямок до майбутньої професії.

Українська як код нації

Учні 7-Б класу відвідали Публічну бібліотеку імені Олени Журливої. На годині спілкування «Українська як код нації» школярі  досліджували походження та милозвучність рідної мови, з'ясовували лексичне значення слова «суржик», визначали можливості словникового запасу українців, перевіряли речення на наявність тавтології.

Після перегляду відеоролику «Українська мова» діти активно відповідали на запитання ведучої Валентини Єфремової та обговорювали книжкову виставку «Із мови починається наш рід».

 А на завершення школярі жваво співали в караоке сучасні українські пісні про нашу солов'їну мову.

 Немає коментарів:

Дописати коментар