середа, 19 травня 2021 р.

 

Вишиванка - національний оберіг українців

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього року День вишиванки 
ми відзначаємо 20 травня.  
Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.
Коли вдягаю вишиванку,
Немов в любові признаюся
Своїй країні ніжно й палко.
Вишиванки - це не тільки традиційний український одяг, це - символ Батьківщини, дзеркало народної душі, наш національний оберіг. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Вишиванки є відображенням цінностей, традицій, та культури українського народу.
Одягнімо вишиванки, друже.
Хай побачить українців світ.
Прочитайте, це цікаво:

 

15 травня весь світ відзначає
Міжнародний день сім'ї

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. Тут людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, у сім’ї вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду.
Мамина ласка, татусева мужність, бабусина доброта, дідусева мудрість, тепло хатнього затишку в колі рідних на все життя залишають глибокий слід у душі та серці кожної людини. Завжди якось по-особливому зворушливо, з великою теплотою згадується те родинне гніздо, з якого ви вийшли у світ широкий.
В щасливі і тяжкі години -
Куди б нам не стелився шлях -
Не згасне вогнище родинне,
В людських запалене серцях.

понеділок, 10 травня 2021 р.

 

9 травня ми відзначаємо
найтепліше, найдобріше, найяскравіше свято -
День матері.
Це свято пов'язане з іменем Пречистої Діви Марії, яка благословила в хресну путь свого єдиного сина - Ісуса.
Мама - це перше слово, яке вимовляє дитина. І це слово вона несе з собою, як талісман усе своє життя. Мама - символ усього найкращого, найдобрішого, найсвятішого. Де б ми не були, щоб не робили, мама назавжди освітить наш шлях ніжним серцем.
Ми відзначаємо це свято, щоб кожна матуся відчула любов і доброту своїх дітей. У цей день кожна дитина, мала чи велика, вітає рідну матусю, з вдячністю цілує її натруджені руки.


пʼятниця, 7 травня 2021 р.

А пам’ять священна…

       Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Подвиг ветеранів – еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості. У цей день ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів -визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. В НВК «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3–колегіумі» учні 7-Б класу вшанували пам’ять героїв патріотичною мандрівкою «Сторінками героїчного минулого». Школярі не тільки згадали невідомі факти війни, а й вшанували героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника визволителям. 

Будемо пам’ятати і не забувати! Добра пам’ять про захисників завжди буде жити в наших серцях.
   





середа, 5 травня 2021 р.

Великдень - свято Воскресіння


  ВЕЛИКДЕНЬ - велике християнське свято Воскресіння Ісуса Христа.
Великдень - відноситься до тих свят, дата яких міняється кожного року, визначеної немає. Зазвичай він відзначається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. У цьому році Великдень святкуємо 2 травня. Інші назви цього свята: Світле Воскресіння, Христов день, Пасха. За переконанням православних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос - це істинний Спаситель, оскільки він переміг смерть, воскреснувши.
Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі ще протягом сорока днів. У цей період він з'являвся святим апостолам і навчав їх Божественної мудрості. Тому великодні свята й тривають протягом сорока днів.
Божественній славі Сина Божого та величі світлого Великодня відповідає особлива урочистість, із якою проводиться богосложіння як у перший день Великодня, так і протягом усього великоднього тижня.
Чому Великдень - це великий день за народними уявленнями? Давні легенди кажуть, що того дня, коли Ісус Христос народився, день був такий довгий і ясний, що дорівнював аж сімом сучасним дням. Ось така одна з народних версій походження назви цього свята.
 Світлої неділі скрізь звучить піднесене вітання: "Хрисос воскрес!". У відповідь чується радісне: "Воістину воскрес!". За давньою традицією після такого вітання люди тричі цілуються та вручають одне одному писанки як великий дар.